A70QS125-4K - MERSEN USA
Part# A70QS125-4K  Manufacturer MERSEN USA  Part Type 700 Volt Fuse
(Clips, Holders, Blocks, etc.)
Part Number:A70QS125-4K
Series:A70QS STUD
Part Category: Fuse
Part Type: 700 Volt Fuse
Manufacturer:MERSEN USA
Description:FUSE SEMI 700VAC/700VDC VFA UL
Specifics: Amp-Trap Form 101 Semiconductor Fuse, Fast-Acting, Blade Bolt-In, 700VAC IR AC 200kA, 700VDC IR DC 100kA, 125A, 125 Amp, UL Recognized, A70QS-125-4K, A70QS 125-4K, Ferraz Shawmut