A70QS10-14F - MERSEN USA
Part# A70QS10-14F  Manufacturer MERSEN USA  Part Type 700 Volt Fuse
(Clips, Holders, Blocks, etc.)
Part Number:A70QS10-14F
Series:A70QS-FI
Part Category: Fuse
Part Type: 700 Volt Fuse
Manufacturer:MERSEN USA
Description:FUSE SEMI 690VAC/700VDC VFA UL
Specifics: Amp-Trap French Cylindrical Semiconductor Fuse, Fast-Acting, 14x51mm Ferrule, 690VAC IR AC 200kA, 700VDC IR DC 100kA, 10A, 10 Amp, UL Recognized, CSA, IEC 269-4, A70QS-10-14F, A70QS 10-14F