A50QS125-4 - MERSEN USA
| Part Number: | A50QS125-4 |
| Series: | A50QS |
| Part Category: |
Fuse |
| Part Type: |
500 Volt Fuse |
| Manufacturer: | MERSEN USA |
| Description: | FUSE - SEMI 500VAC/VDC VFA UL
| Specifics: |
Amp-Trap Form 101 Semiconductor Fuse, Fast-Acting, Blade Bolt-In, 500VAC IR AC 200kA, 500VDC IR DC 100kA, 125A, 125 Amp, UL Listed, CSA, A50QS-125-4, A50QS 125-4, Ferraz Shawmut