A15QS100-4 - MERSEN USA
Part# A15QS100-4  Manufacturer MERSEN USA  Part Type 150 Volt Fuse
(Clips, Holders, Blocks, etc.)
Part Number:A15QS100-4
Series:A15QS
Part Category: Fuse
Part Type: 150 Volt Fuse
Manufacturer:MERSEN USA
Description:FUSE - SEMI 150VAC/VDC VFA UL
Specifics: Amp-Trap Form 101 Semiconductor Fuse, Fast-Acting, Blade Bolt-In, 150VAC IR AC 100kA, 150VDC IR DC 100kA, 100A, 100 Amp, UL Recognized, A15QS-100-4, A15QS 100-4, Ferraz Shawmut